Stanowisko strażnika miejskiego jest jednym z najbardziej poszukiwanych w sektorze publicznym, a w procesie selekcji wybierani są tylko najlepsi kandydaci.
Chcesz dostać się na jedno z tych stanowisk? W takim razie powinieneś dobrze przygotować się do każdego etapu procesu rekrutacji, a w szczególności do słynnych testów psychotechnicznych.
Jeśli nie wiesz na czym one polegają, nie ma problemu! Opowiem Ci o nich tutaj wszystko.
Wymagania, aby zostać strażnikiem miejskim
Aby wziąć udział w procesie selekcji na stanowiska strażników miejskich, musisz spełnić następujące wymagania:
- mieć 21 lat lub więcej
- Musisz mieć wykształcenie co najmniej średnie
- Nie być karanym sądownie
Kandydaci, którzy dodatkowo posiadają prawo jazdy, potrafią jeździć konno lub znają języki obce, mają niewielką przewagę.
Etapy procesu selekcji kandydatów na strażników miejskich
Jeśli chcesz otrzymać posadę strażnika miejskiego, musisz przejść przez następujące etapy w ramach systemu przyjmowania kandydatów:
- Egzamin fizyczny
- Testy z wiedzy ogólnej
- Testy psychologiczne (testy psychotechniczne)
- Rozmowa kwalifikacyjna
Test 22

Treść testów psychometrycznych dla strażników miejskich
Jedną z części testów wstępnych do straży miejskiej, która decyduje o tym, czy kandydat zostanie przyjęty, czy nie, jest test psychologiczny.
Dzieje się tak, ponieważ kandydaci często nie są dostatecznie przygotowani do rozwiązywania ćwiczeń psychotechnicznych. W tym sensie, najczęstsze obszary, które się w nich pojawiają to:
- Rozumowanie logiczne
- Rozumowanie przestrzenne
- Zdolności matematyczne
- Ocena sytuacji
Poćwicz z tym darmowym quizem PDF z pytaniami dla strażników miejskich.
Jeśli chcesz zdać swój test psychometryczny, aby zostać strażnikiem miejskim, przygotowanie jest kluczem. Z tego powodu zostawiam Ci tutaj ten darmowy test PDF, z którym możesz ćwiczyć.
Pamiętaj, że oprócz tego testu, w naszym kursie online, którego celem jest przygotowanie w zakresie psychotechniki dla aspirantów na strażników miejskich, mamy wiele innych testów modelowych, z typowymi ćwiczeniami oceniającymi i wyjaśnionymi odpowiedziami.